{$extraCSS} Hoteller og vandrerhjem - Vildbjerg Cup Vildbjerg Cup - En fodboldturnering for drenge og piger: Hoteller og vandrerhjem
Deutsch English Dansk
Udskriv side

HOTELLER OG VANDRERHJEM

Vildbjerg Cup tilbyder, i samarbejde med hoteller og vandrehjem i området, ekstra muligheder for indkvartering af spillere og forældre.

Vildbjerg Cup samarbejder med følgende:


 
VISIT HERNING 
 
 
VisitHerning har det fulde overblik over overnatningsmuligheder uanset om du ønsker:
- Bed and Breakfast
- Sommerhuse og ferielejligheder
- Hotel og kroophold

Besøg vores hjemmeside www.visitherning.com eller kontakt os på booking@visitherning.com eller tlf. 9627 2235. 


 
DANHOSTEL HERNING 
 
 
Afstand til Vildbjerg: 14,3 km.

Danhostel Herning er et moderne 4-stjernet vandrerhjem med 40 værelser, alle med TV, internet adgang, bad og toilet, samt egen indgang.

Priser:
3 personers værelse: 317 dkr. pr. nat pr. person.
4 personers værelse: 288 dkr. pr. nat pr. person.
5 personers værelse: 250 dkr. pr. nat pr. person.
6 personers værelse: 225 dkr. pr. nat pr. person.

Alle priser er inkl. sengelinned, håndklæder, tv/internet på værelset og morgenmadsbuffet.

Værelserne bookes ved at kontakte Danhostel Herning på tlf. 9712 3144 eller mail mail@danhostel-herning.dk.

Se mere på Danhostel Hernings hjemmeside. 


 
HOTEL EYDE  
 

 
Afstand til Vildbjerg: 16,9 km. Mulighed for tog direkte til Vildbjerg

Best Western Hotel Eyde er et klassisk flot og velholdt 4-stjernet hotel med beliggenhed på gågaden i Henrings centrum - kun 5 min. gang fra banegården.

Hotellet har egen restaurant med et varieret menukort inspireret af det dansk/franske køkken – der er en dejlig udendørs terasse, hvor bystemningen kan nydes sammen med en frokost eller middag.

Der er naturligvis trådløst internet til fri afbenyttelse og fri parkering i gården bag hotellet. Morgenmad, som er inkl. i værelsesprisen serveres i morgenmadssalonen på 4. etage hvorfra der er en smuk udsigt over byen.

Hotellets centrale beliggenhed giver særdeles nem adgang til shopping, cafer/restauranter, kultur og aktiviterer.

I forbindelse med Vildbjerg Cup 2012 kan vil tilbyde overnatning i store dobbeltværelser – naturligvis med eget bad og toilet, minibar, tv & radio.

Priser:
1.075 kr. for dobbeltværelse. 875 kr. for enkeltværelse. Begge inkl. morgenmadsbuffet

Værelser bookes direkte hos Hotel Eyde, på tlf. 9722 1800 eller mail info@eyde.dk. Husk at oplyse at værelset bookes i forbindelse med Vildbjerg Cup!

Se mere på Hotel Eydes hjemmeside. 


 
SCANDIC HOTEL HERNING 
 
 
Afstand til Vildbjerg: 16,7 km. Mulighed for tog direkte til Vildbjerg

Bo på Scandic Regina, der ligger ved Herning Banegård og 5 minutters gåtur fra byens centrum. Træn i Scandic Reginas motionsrum, slap af i saunaen, eller giv en ven en udfordring med et spil bordtennis. Familier elsker vores legerum, der er fyldt med legetøj!

Hotellet har 142 værelser (også handicapvenlige) og har bl.a. restaurant og bar, parkering og trådløst internet.

Priser:
Dobbeltværelse 950 kr. Enkeltværelse 750 kr. Begge inkl. morgenmadsbuffet.

Værelser bookes direkte hos Scandic Hotel, på tlf. 9721 1500 eller mail herning@scandichotels.com. Husk at oplyse at værelset bookes i forbindelse med Vildbjerg Cup

Se mere på Scandic Reginas hjemmeside. 


 
HOTEL VILDBJERG 
 
 
Hotel Vildbjerg råder over 33 lyse og venlige værelser med ialt 77 sengepladser. Alle værelser er nyindrettede og har bad og toilet, telefon, TV og radio. Vi lægger stor vægt på dansk krohygge og atmosfære og har derfor gjort meget ud af indretningen på værelserne.

Man spiser godt på Hotel Vildbjerg. Restauranten har et stort og varieret á la carte kort. Derudover er der en hyggelig krostue og gårdhave med hyggelige omgivelser.

Værelser bookes direkte hos Hotel Vildbjerg på tlf. 9713 1100 eller mail info@hotel-vildbjerg.dk.

Se mere på Hotel Vildbjergs hjemmeside.